Iesniegšana

Ierakstus vērtēšanai var iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona, kas laika posmā no 2022. gada 2. decembra līdz 2023. gada 1.decembrim ir izdevusi/publicējusi ierakstu. Ierakstu iesniegšana šogad norisinās no 1. novembra līdz 1. decembrim (ieskaitot).

Pieteikumi Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2024” jāiesniedz līdz 2023.gada 1.decembrim (ieskaitot), izvēloties sev ērtāko iesniegšanas veidu. Fiziskie ieraksti balvai Zelta Mikrofons 2024 tiek pieņemti sākot no 2023. gada 1. novembra Šķūņu ielā 6 (ieeja no Monētu ielas) mūzikas salonā Mikrofons (darba dienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00). Ierakstus var iesūtīt arī caur Omniva (norādot Mārupes Lielās ielas Elvi pakomātu un adresējot Montai, 25943333).

1) Iesniedzot elektroniski:
jāaizpilda iesniegšanas anketa, kurā jānorāda prasītā informācija un piekļuves linki uz albuma audio failiem .wav formātā, albuma vizualizācijām (vāciņu un izklājumu), video materiālu (ja tāds ir pieejams), kas ilustrē iesniegto ierakstu.

2) Iesniedzot klātienē fiziskās albumu kopijas:
a) jāaizpilda iesniegšanas anketa, kurā jānorāda prasītā informācija un piekļuves linki uz albuma audio failiem .wav formātā, albuma vizualizācijām (vāciņu un izklājumu), video materiālu (ja tāds ir pieejams), kas ilustrē iesniegto ierakstu.
b) jānogādā 17 CD kopijas (vai 22 CD kopijas, ja ieraksts pretendē uz Labākā albuma dizaina atzinību) Šķūņu ielā 6 (ieeja no Monētu ielas) mūzikas salonā Mikrofons (darba dienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00). Lūdzam visus eksemplārus ievietot atsevišķā maisiņā/kastītē, pievienojot iesniedzēja kontaktinformāciju.

Vērtēšanai tiek pieņemti visi 2023. gadā izdotie albumi visos žanros, kas atbilst vismaz diviem kritērijiem:
a) Izpildītājs ir Latvijas pilsonis;
b) Mūzikas autors ir Latvijas pilsonis;
c) Teksta autors ir Latvijas pilsonis;
d) Izdevējs/producents ir Latvijas pilsonis.

Optimizējot iesniegto ierakstu objektīvu izvērtēšanu, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai pagaidām netiek izvirzītas. Iesniegto ierakstu sadalījumu pa žanru kategorijām veiks īpaši izveidota žūrijas komisija.

Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās kategorijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekš minētajai Albuma kategorijai:
1. Labākais mūzikas videoklips;
2. Labākais koncertieraksts video;
3. Labākā debija;
4. Labākā dziesma.

Iesniegtos ierakstus izvērtēs profesionāla žūrija vairāk kā 40 cilvēku sastāvā (Žūrijas sastāvu pēc 20.novembra meklēt sadaļā „Žūrija”).

Balvai nominēto ierakstu piecinieki tiks paziņoti 2024. gada janvārī.

Neskaidrību gadījumā ieskatieties sadaļā “Biežāk uzdotie jautājumi” vai sazinieties ar mums.