Iesniegšana

Ierakstus vērtēšanai var iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona, kas laika posmā no 2021. gada 2. decembra līdz 2022. gada 1.decembrim ir izdevusi/publicējusi ierakstu. Ierakstu iesniegšana šogad norisinās no 1. oktobra līdz 1. decembrim (ieskaitot).

Ierakstu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2023 līdz 20. novembrim ir bez maksas. Lai izvairītos no ierakstu iesniegšanas vilcināšanas, par ierakstiem, kas iesniegti laikposmā no 20. līdz 25. novembrim tiek piemērota dalības maksa 10 eur apmērā, savukārt no 25. līdz 30. novembrim dalības maksa ir 15 eur, izņemot gadījumus, kad oficiālais albuma iznākšanas datums ir laikposmā no 20. līdz 30. novembrim. 1. decembrī iesniegšanas maksa ir 25 eur. LaMPA biedriem iesniegšanas maksa netiek piemērota līdz 25. novembrim un maksai par novēlotu iesniegšanu tiek piemērota 50% atlaide.

Pieteikumi Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2023” jāiesniedz līdz 2022.gada 1.decembrim (ieskaitot), izvēloties sev ērtāko iesniegšanas veidu. Lai izvairītos no liekas kontaktēšanās, šogad aicinām izvēlēties elektronisko CD iesniegšanas veidu, izņemot gadījumus, ja izvēlaties pretendēt uz Labākā albuma dizaina atzinību.

1) Iesniedzot elektroniski:
jāaizpilda iesniegšanas anketa, kurā jānorāda prasītā informācija un piekļuves linki uz albuma audio failiem .wav formātā, albuma vizualizācijām (vāciņu un izklājumu), video materiālu (ja tāds ir pieejams), kas ilustrē iesniegto ierakstu.

2) Iesniedzot klātienē fiziskās albumu kopijas:
a) jāaizpilda iesniegšanas anketa, kurā jānorāda prasītā informācija un piekļuves linki uz albuma audio failiem .wav formātā, albuma vizualizācijām (vāciņu un izklājumu), video materiālu (ja tāds ir pieejams), kas ilustrē iesniegto ierakstu.
b) jānogādā 17 CD kopijas (vai 22 CD kopijas, ja ieraksts pretendē uz Labākā albuma dizaina atzinību) Zvaigznājs birojā, Kr. Barona ielā 36-9, darba dienās no plkst. 11.00-18.00. Ieeja no ielas puses, spiežot pogu ‘sargs’, tālāk ar liftu dodoties uz 6. stāvu (neskaidrību gadījumā zvanīt 25943333).

3) Iesniedzot ierakstu sūtot caur Omniva pakomātiem:

a) jāaizpilda iesniegšanas anketa, kurā jānorāda prasītā informācija un piekļuves linki uz albuma audio failiem .wav formātā, albuma vizualizācijām (vāciņu un izklājumu), video materiālu (ja tāds ir pieejams), kas ilustrē iesniegto ierakstu.
b) jānosūta 17 CD kopijas (vai 22 CD kopijas, ja ieraksts pretendē uz Labākā albuma dizaina atzinību) uz t/c Spices pakomātu, adresējot paciņu Montai Fricmanei tel. 25943333 (pēdējā izsūtīšanas diena 29. novembris). Lūdzam visus eksemplārus ievietot atsevišķā maisiņā/kastītē, pievienojot iesniedzēja kontaktinformāciju.

Vērtēšanai tiek pieņemti visi 2022. gadā izdotie albumi visos žanros, kas atbilst vismaz diviem kritērijiem:
a) Izpildītājs ir Latvijas pilsonis;
b) Mūzikas autors ir Latvijas pilsonis;
c) Teksta autors ir Latvijas pilsonis;
d) Izdevējs/producents ir Latvijas pilsonis.

Optimizējot iesniegto ierakstu objektīvu izvērtēšanu, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai pagaidām netiek izvirzītas. Iesniegto ierakstu sadalījumu pa žanru kategorijām veiks īpaši izveidota žūrijas komisija.

Joprojām nemainīgas tiek saglabātas 4 vispārīgās kategorijas, kurās ierakstus var iesniegt paralēli iepriekš minētajai Albuma kategorijai:
1. Labākais mūzikas videoklips;
2. Labākais koncertieraksts video;
3. Labākā debija;
4. Labākā dziesma.

Iesniegtos ierakstus izvērtēs profesionāla žūrija 50 cilvēku sastāvā (Žūrijas sastāvu pēc 1.novembra meklēt sadaļā „Žūrija”).

Balvai nominēto ierakstu piecinieki tiks paziņoti 2023. gada janvārī.

Neskaidrību gadījumā ieskatieties sadaļā “Biežāk uzdotie jautājumi” vai sazinieties ar mums.