Dalīties

Zināma “Zelta Mikrofons’23” žūrija

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons’23” izziņo žūriju, kuru  veido 44 mūzikas un izklaides sfēras profesionāļi. Savukārt mūziķi un producenti ierakstus izvērtēšanai var iesniegt līdz 1. decembrim, bez maksas to var izdarīt līdz 20. novembrim. 

“Zelta Mikrofons’ 23” žūriju veido 44 nozares profesionāļi, kas ir gan teorētiķi, gan praktiķi, katrs pārstāv savu sfēru, šādi nodrošinot demokrātisku ierakstu izvērtēšanu.

Liena Edvardsa, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības izpilddirektore: “Vērtēšanas darbam “Zelta Mikrofona” žūrijā vienmēr esmu piegājusi ar vislielāko atbildības sajūtu. Pirmkārt, tā vienmēr ir cieņa pret atšķirīgu viedokli. Kā vairāku iepriekšējo gadu žūrijas vadītājai tas ir īpaši svarīgi, jo nepieciešams uzņemties iniciatīvu, piemēram, jautājumos par ierakstu sadali kategorijās, gan uzklausīt atšķirīgus viedokļus, gan pārliecināt pārējos žūrijas locekļus. Otrkārt, zinot, ka man būs jāpiedalās žūrijā, gatavojos tam visu gadu. Sekoju līdz gada laikā iznākušajiem albumiem, cenšos jaunizdotos ierakstus noklausīties jau iepriekš, lai pirms gala vērtējuma izdarīšanas man jau būtu zināms priekšstats par mūziķu veikumu, vēstījumu klausītājiem un arī savs vērtējums un izpratne par to, kā viņiem tas izdevies.”

Līva Liepa, repera anša menedžere un pasākumu producente, šogad žūrijas sastāvā būs pirmo reizi. Viņa saka: “Esmu pagodināta būt žūrijas vidū. Ilgus gadus esmu sekojusi “Zelta mikrofona” balvu pasniegšanai un šķiet sirreāli būt daļai no tās. Manuprāt, jo vairāk konkrētā mūzikas žanra profesionāļus mēs iesaistīsim žūrijas darbā un albumu izvērtēšanā, jo vairāk no tā gūs gan pasākuma, gan žanra attīstība kopumā.”

Ar pilnu žūrijas sastāvu iespējams iepazīties https://www.zeltamikrofons.lv/zurija/2020-2/

Ierakstu iesniegšana

Mūziķi un producenti ierakstus izvērtēšanai kādai no “Zelta Mikrofons” kategorijām var iesniegt termiņā no 1. oktobra līdz 1. decembrim. ierakstus pieņem gan fiziskā gan elektroniskā formā. Iesniegšanas anketas aizpildāmas elektroniski. Plašāka informācija un iesniegšanas anketa atrodama mājaslapā: https://www.zeltamikrofons.lv/iesniegsana/.

Ierakstu iesniegšana līdz 20. novembrim ir bez maksas.

Lai izvairītos no ierakstu iesniegšanas vilcināšanas, par ierakstiem, kas iesniegti laikposmā:

no 20. līdz 25. novembrim tiek piemērota dalības maksa 10 EUR apmērā,

no 25. līdz 30. novembrim dalības maksa ir 15 EUR, izņemot gadījumus, kad oficiālais albuma iznākšanas datums ir laikposmā no 20. līdz 30. novembrim.

1. decembrī iesniegšanas maksa ir 25 EUR.

LaMPA biedriem iesniegšanas maksa netiek piemērota līdz 25. novembrim un maksai par novēlotu iesniegšanu tiek piemērota 50% atlaide.

Jau ziņots, ka “Zelta Mikrofons’23” atbalsošanas ceremonija notiks 2023. gada 18. februārī  Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā, pirmo reizi ar skatītājiem. Uz ceremonijas ieejas biļetes var nopirkt vietnē ekase.lv.

 

“Zelta Mikrofons’23” ceremoniju līdzfinansē: LaIPA,  Kultūras ministrija. 

Atbalsta: SIA Zaļā josta, Elvi un Elektrum. 

Ceremonijas Oficiālais auto: Mazda, 

oficiālais drukas partneris : Eveko,   

Cienā: 36. Līnija, Spirits & Wine. 

Informatīvais atbalsts: TV3, StarFM, Radio SWH, Radio Skonto, Radio TEV, Tvnet, izdevniecība Rīgas Viļņi un jauns.lv,  EHR Latviešu hiti, EHR Grupa un hiphops.lv, Zvaigznāja Komanda.