Dalīties

“Zelta Mikrofons’24” žūrija sāk darbu, mainīta ceremonijas norises vieta

Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons’24” žūrija visu decembri vērtē balvai iesniegtos ierakstus. Šogad tie ir 163 albumi, 134 dziesmas, 120 videoklipi, 46 debijas ieraksti un 15 koncertieraksti.  “Zelta Mikrofons’24” paziņo par ceremonijas norises vietas un datuma maiņu.

“Zelta Mikrofons’24” vērtēšanai varēja iesniegt ierakstus, kas izdoti laika posmā no 2022. gada 2. decembra līdz šī gada 1. decembrim. Gada balvas žūriju veido 40 mūzikas nozares profesionāļi, tajā skaitā muzikologi, mūzikas kritiķi, žurnālisti, radio programmu veidotāji, kuri ierakstus vērtē 20 dažādu kategoriju ietvaros. Nominati tiks izziņoti 2024. gada 17. janvārī.

“Latvijas mūzikas industrija turpina audzēt izdoto ierakstu apjomu, kas korelē ar tendenci, ka nav nepieciešamas profesionālas un dārgas studiju telpas, lai ieskaņotu savu mūziku, to katrs var izdarīt savā datorā, un tas atspoguļojas arī iesniegto ierakstu skaitā. Šogad vērtēšanai iesniegti 163 albumi (pērn bija 156). Vēl viena tendence – samazinās izdoto un iesniegto šlāgermūzikas ierakstu skaits, varam runāt par šā žanra norietu Latvijas mūzikā. Laiks, kad milzīgās tirāžās gan kasetēs, gan kompaktdiskos tika izdotas dažādas šlāgermūzikas izlases, ir pagātnē. Pieaudzis elektroniskās mūzikas īpatsvars, šogad iesniegti 14 albumi. Bagātīgs ierakstu birums ir arī apvienotajā džeza, fanka un soulmūzikas kategorijā,“ ieskicē mūzikas kritiķis Jānis Žilde, kurš atkārtoti ievēlēts par “Zelta Mikrofons’24” žūrijas priekšsēdētāju.

“Zelta Mikrofons’24” informē arī par organizatoriskām pārmaiņām – ņemot vērā ekonomisko situāciju un tās ietekmi uz pasākuma finansējumu, tiek mainīta ceremonijas norises vieta un līdz ar to mainās arī datums. “Zelta Mikrofons’24” norisināsies  2024. gada 8. martā konferenču un pasākumu centrā “ATTA CENTRE” (Krasta ielā 60, Rīgā).

“Šis ir bijis sarežģīts gads it visiem – pēc apstākļu rūpīgas izvērtēšanas nolēmām mainīt “Zelta Mikrofons’ 24”  norises vietu uz mazāka apmēra telpām. Dažkārt laikus pasperts solis atpakaļ nozīmē lielu lēcienu uz priekšu nākotnē, “ saka Elita Mīlgrāve, “Zelta Mikrofons” ilgadējā producente.

“ATTA CENTRE ir lielākais Baltijā konferenču un pasākumu centrs, kas savu trīs gadu darbībā ir uzņēmis gan lielus starptautiskus pasākumus, gan mūzikas koncertus, gan konferences, bet tagad mums ir tas gods uzņemt “Zelta Mikrofonu”. ATTA profesionālā komanda ir pilnā gatavībā uzņemt tik nozīmīgu pasākumu Latvijas mūzikas nozarē. Sāksim 2024.gadu skanīgi!” pauž Natālija Misiņa, “ATTA CENTRE” mārketinga direktore.

Biļetes uz “Zelta Mikrofons’24” apbalvošanas ceremoniju 2024. gada 8. martā “ATTA CENTRE” pieejamas https://www.ekase.lv/lv/biletes/pasakumi/zelta-mikrofons-2024

Kā pirmie ceremonijas koncerta mākslinieki tiek izziņoti “Singapūras Satīns”. Grupa “Singapūras Satīns” ir viena no 2023. gada internetā visvairāk klausītākām grupām, kā to apliecina arī iknedēļas straumēšanas tops “Straumētākais ieraksts ar Elektrum”. Grupas 2021. gada albums “Stonks” abās versijās straumēts vairāk nekā 10 miljons reižu.  Šajā oktobrī grupa izdeva jaunu albumu “Super”, no kura zināmākās ir dziesmas “Degviela” un “Labvakar” arī ir topu augšgalā, savukārt albumu noslēdz “P.S.”, kur ir pieminēts arī “Zelta Mikrofons”.

Visiem, kas iegādājušies “Zelta Mikrofons’24” biļetes uz iepriekšejo norises vietu, būs iespējams apmeklēt šo pasākumu klātienē  “ATTA CENTRE” vai arī atgriezt biļetes.

“Zelta Mikrofons’24” tapšanu atbalsta Latvijas Producentu un Izpildītāju apvienība (LaIPA), Zaļā josta, Elektrum un Elvi.  Oficiālais auto MAZDA.

Informē: TV3, TVNET, izdevniecība SANTA, Radio SWH, Radio SWH Rock, EHR Radio Latviešu Hiti, Skonto, Radio TEV, Kurzemes radio, hiphops.lv.