Dalīties

Vēl tikai piecas dienas iespējams nobalsot par Origo Zelta dziesmu

Jau otrdien, 18.februārī, Dailes teātrī tiks godināti aizvadītā gada spožākie ieraksti mūzikas profesionāļu vērtējumā. Vienīgā kategorija, kurā savu favorītu var izvēlēties ikviens mūzikas cienītājs, ir Origo Zelta dziesma.

Balsošana jau otro gadu notiek elektroniskā veidā, nodrošinot iespēju ikvienam latviešu mūzikas atbalstītājam gan Latvijā, gan ārzemēs nobalsot par savu mīļāko 2019. gada dziesmu. Šī ir vienīgā Zelta Mikrofons balva, kuru saņemot, tiek piešķirta arī naudas prēmija 1500 EUR apmērā. Jau par tradīciju kļuvusi prēmijas ziedošana labdarības nolūkiem. 2019. gadā balvu saņēma anša un Kristīnes Pāžes hits “Zemes stunda”, kam bija ļoti liels klausītāju atbalsts. Mākslinieki saņemto naudas balvu ziedoja fonda “Līdzskaņa” grūtībās nonākušo mūziķu atbalstam.

Kā stāsta reperis ansis: “Man vispār ir teorija, ka svarīgākie ir tie Zelta Mikrofoni, kurus nedabū, nevis dabū – tos tik viegli nevar noglabāt plauktiņā un turpināt strādāt. Bet tas lielais mākslinieku komplekss, ko balvas ļoti palīdz uz brīdi “saārstēt”, noteikti kādam mazinās ar jebkuru Zelta Mikrofonu rokās. Tas laikam ir jautājums pašiem nominantiem, kas kuram ir svarīgāks – žūrijas novērtējums vai savu fanu atbalsts. Man abi nozīmē daudz, taču mūzikas kritiķu labos vārdus esmu dzirdējis biežāk nekā “tautas tribunālā” atzīts par labāko kādā disciplīnā.”

Šogad konkurence starp pretendentiem ir sīva, un katra balss var izšķirt balvas likteni. Uzvarētājs tiks atklāts balvu pasniegšanas ceremonijā, bet pašlaik līderu trijniekā izvirzījušās šādas dziesmas (alfabētiskā secībā): Dons – Es nāktu mājās; Singapūras satīns un Horens Stalbe – Piededzini mann; Bermudu divstūris – Sarkanbaltsarkanais.

Godājot mūsu tautas mīlestību pret dziesmu un turpinot mūziķu apbalvošanas tradīciju, vēlos aicināt ikvienu līdz 16. februārim mājaslapā nobalsot par dziesmu, kas, jūsuprāt, ir pelnījusi kļūt par “Origo Zelta dziesmu”. Tieši iedzīvotāju atbalsts māksliniekus iedvesmo nākamajiem šedevriem. Simpātijas apliecinājums kādai no dziesmām ir arī kā pateicība mūziķiem par viņu sniegtajām emocijām, kas uzmundrina ikdienā un liek justies īpašāk svētku reizēs. Viena no desmit populārākajām dziesmām, kas ir bijusi jūsu pavadonis un spilgtāko atmiņu nesējs 2019. gadā, iegūs īpašo balvu kategorijā “Origo Zelta dziesma”! Vasaras muzikālie pasākumi pie t/c “Origo” vēl ir aiz apvāršņa, bet jums jau tagad ir iespēja vēstīt par saviem favorītiem,” atgādina tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Kopumā uz balvu Zelta Mikrofons kategorijā “Origo Zelta dziesma” pretendē 10 dziesmas, par kurām var nobalsot mājaslapā www.origo.lv:

  • Dzīvot citādāk – Aminata, Tautumeitas

  • Ejam mājās – Pienvedēja Piedzīvojumi

  • Es nāktu mājās – Dons

  • Kamēr – Triānas parks, Intars Busulis

  • Multivitamīnu multipaka – Astro’n’out

  • Piededzini mann – Singapūras Satīns, Horens Stalbe

  • Salas – Musiqq

  • Sarkanbaltsarkanais – Bermudu divstūris

  • Te Saule aust – Instrumenti, Prāta Vētra

  • Visā visumā Visums ir viss – Instrumenti