Dalīties

Vēl tikai nedēļu iespējams iesniegt ierakstus Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” 2019

Tiek pieņemti ieraksti, kas izdoti (padarīti publiski pieejami) no 2017.gada 2.decembra līdz 2018.gada 1.decembrim, ieskaitot. Ierakstus iespējams iesniegt kategorijā Labākais albums (visi žanri), Labākā dziesma, Labākais videoklips, Labākā debija un Labākas koncertieraksts video.

Ikgadējā balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 12.februārī Dailes teātrī, kur 23. reizi vienviet tiksies labākie un spožākie šī gada mākslinieki.

“Uz iepriekšējo “Zelta Mikrofona” balvu pasniegšanas ceremoniju devos ar patīkamām emocijām. Gribot negribot man šī nominācija diezgan daudz ko nozīmēja, bet pie sevis biju apzināti noskaņojies, ka balvu nesaņemšu, jo konkurence bija tiešām ļoti spēcīga. Aizsargreakcija veiksmīgi nostrādāja, es ar visu šo noskaņošanos uz negatīvu iznākumu jutos pat ļoti labi, jo biju uzaicināts ceremonijā izpildīt vienu dziesmu kopā ar Ozolu, kas nozīmēja, ka vismaz viena dziesma no mana ieraksta, pateicoties Zelta Mikrofonam, ieraudzīs nedaudz vairāk Saules gaismas, un tas jau bija liels ieguvums. Tas mirklis, kad nosauca manu vārdu, bija diezgan spēcīgs, bet patīkams realitātes “pliķis”. Atbalstītāju sajūsma, kas sekoja pēc tam vēl ilgu laiku, bija kaut kas tik absurdi pozitīvs, ka sanāca stipri pārdozēt šo enerģiju,” stāsta ansis, 2018.gada uzvarētājs kategorijā Labākais hiphop albums.

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons”, latviešu “Grammy” balvu ekvivalents, ir vienīgais pasākums latviešu mūzikas dzīvē, kur tiek apbalvoti visu žanru iepriekšējā gada labākie mūzikas ieraksti profesionālas žūrijas vērtējumā.

Par saņemtās balvas nozīmi turpina stāstīt ansis: “Jebkuri panākumi šajā lauciņā man ir palīdzējuši kļūt drosmīgākam un pašpārliecinātākam, kas tik atklāti egocentriskā (un tāpēc transparentā) mūzikas žanrā kā reps ir ļoti praktisks resurss. Esmu ieguvis pārliecību, ka mani sadzird un, kas vēl svarīgāk, saprot. Es skaidrāk apzinos, ka nerunāju tikai ar sevi. Patīkams blakusefekts — daudzi jaunie klausītāji ir iepazinuši arī manus senākos ierakstus, tas ļoti iepriecina par tur ieguldīto laiku un darbu. Un, pats galvenais, esmu ticis vaļā no sajūtas, ka nekad nedabūšu Zelta Mikrofonu. Viena lieta mazāk, par ko uztraukties!”

Ieraksti iesniedzami līdz 3.decembrim (ieskaitot) elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem, vai fiziskā formātā Latvijas Mūzikas Producentu Apvienības LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c (3.stāvā). Neskaidrību un jautājumu gadījumā: ilze@gadabalva vai +371 67409924.