Dalīties

Vēl tikai divas nedēļas iespējams nobalsot par Elektrum Gada dziesmu

16. martā jau 25. reizi tiks godināti aizvadītā gada spožākie ieraksti mūzikas profesionāļu vērtējumā. Vienīgā kategorija, kurā savu favorītu un Zelta Mikrofona statuetes ieguvēju var izvēlēties ikviens mūzikas cienītājs, ir Elektrum Gada dziesma.

Balsošana vēl līdz 10. martam notiek elektroniskā veidā platformā skaties.lv, nodrošinot iespēju ikvienam latviešu mūzikas atbalstītājam gan Latvijā, gan ārzemēs nobalsot par savu mīļāko 2020. gada dziesmu. Šī ir vienīgā Zelta Mikrofons balva, kuru saņemot, mūziķiem tiek piešķirta arī naudas prēmija 1500 EUR apmērā. Jau par tradīciju kļuvusi prēmijas ziedošana labdarības nolūkiem, pēdējos gados to novēlot fondam “Līdzskaņa”, kas atbalsta grūtībās nonākušos mūziķus.

AS “Latvenergo” Mārketinga daļas vadītāja Liene Meklere-Kutsare stāsta: “Lai noskaidrotu, kura dziesma iegūs Elektrum Gada dziesmas titulu, ir sākusies un vēl divas nedēļas turpināsies ļoti draudzīga enerģijas apmaiņa starp mūziķiem, mūzikas cienītājiem un Elektrum. Proti, ar savu balsojumu klausītāji sniedz enerģiju mūziķiem, savukārt Elektrum rūpējas par balsotāju enerģiju ar pārsteigumiem no elektrumveikals.lv preču klāsta! Pirmie veiksmīgie balsotāji jau tikuši pie energoefektīvām balvām, taču pati vērtīgākā balva – elektriskais skrejritenis vēl gaida savu laimīgo balsotāju, tāpēc aicinu ikvienu iesaistīties Elektrum Gada dziesmas noteikšanā!”

Iepriekšējos gados tautas balsojumā uzvarējušas tādas dziesmas kā Zaudējam brāli un Sarkanbaltsarkanais (Bermudu divstūris), Zemes stunda (ansis un Kristīne Pāže), Sekundes (Musiqq), Pēdējā vēstule (Dons), Ziemu apēst (Prāta Vētra), kā arī daudzi citi Latvijā iemīļotu mākslinieku hiti.

Uzvarētājs tiks atklāts balvu pasniegšanas ceremonijā 16. martā, bet pašlaik līderu trijniekā izvirzījušās šādas dziesmas: Soulfulman – Ralfs Eilands un Liepaja Music Orchestra, Elektriskā gaisma – Sudden Lights, kā arī Dzeguzes balss – Carnival Youth.

Kopumā uz balvu Zelta Mikrofons kategorijā “Elektrum Gada dziesma” pretendē 10 dziesmas (alfabētiskā secībā), par kurām var balsot reizi dienā mājaslapā https://skaties.lv/zeltamikrofons/elektrum-dziesma/

  • Dzeguzes balss – Carnival Youth

  • Elektriskā gaisma – Sudden Lights

  • Lai jau deg – Ivo Fomins

  • Laime šī – Aija Andrejeva, Kristīne Pāže, Agnese Rakovska

  • Mālos Pelēkos – Triānas Parks un IGO

  • Panama – Tautumeitas

  • Skaisti savāds – Instrumenti

  • Soulfulman – Ralfs Eilands un Liepaja Music Orchestra

  • Tavs karogs – The Sound Poets un #NācGavilēt koris

  • Tūrists – Dons

Svinīgā balvu Zelta Mikrofons pasniegšanas ceremonija ar LaIPA, Kultūras Ministrijas, Elektrum un Vivus.lv atbalstu tiks aizvadīta 16. martā. Ikviens interesents to varēs vērot tiešraidē kanālā TV3 un TV3play.