Dalīties

Tiks paziņoti balvas “Zelta Mikrofons 2020” nominētie ieraksti

Jau ceturtdien, 9.janvārī, īpašā ievadballītē tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons nominanti. Šogad žūrija vērtēja 116 albumus, 55 dziesmas, 61 videoklipu, 22 debijas albumus un 8 koncertierakstus video formātā. Kopskaitā 262 pieteikumi pretendē uz iekļūšanu nominantu pieciniekā.
Visvairāk pieteikumu saņemti no grupas “Instrumenti”, kopskaitā pieci ieraksti var tikt nominēti balvai Zelta Mikrofons. Vienīgo Dimanta Mikrofonu saņēmušais komponists Raimonds Pauls šogad piedalījies četros mūzikas albumos ar talantīgajiem solistiem Daumantu Kalniņu, Andri Bērziņu, Dināru Rudāni un Mārtiņu Ruski. Savukārt ar trīs ierakstiem uz nomināciju pretendē Dons, jaunā izpildītāja Patrisha un grupa “Astro’n’out”.
Vislielākā konkurence ir kategorijā Popmūzikas albums, kurā iekļauti 19 albumi, un Roka vai metāla mūzikas albums ar 16 ierakstiem.
Iesniegtos albumus žūrija, kopskaitā 44 nozares profesionāļi, vērtējusi pēc kritērijiem: izpildījums/kvalitāte, oriģinalitāte/radošums, kā arī skaņu režija. Videoklipu un koncertierakstu video formātā vērtēšanā būtiska oriģinalitāte/radošums, un video režija. Lai ieraksts tiktu nominēts, tam ir jāsaņem vismaz 50% no maksimālā punktu skaita.
Nominantu izziņošanas pasākumā uzstāsies arī mūziķes Katō un Aminata, kā arī rokgrupa Laime Pilnīga, The Swamp Shakers un Jauno Jāņu orķestris. Pasākumu ikviens interesents varēs redzēt portālā Skaties.lv. Tiešraides sākums plkst. 15:00.
Divu balvu pretendenti kļūs zināmi tikai janvāra beigās – Radio hits, kuru tradicionāli, apkopojot, Latvijas radiostaciju atskaites, nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Gada albumu vēl mēnesi izvērtēs žūrijas locekļi, jo uz to pretendē pilnīgi visi šogad iesniegtie mūzikas ierakstu albumi, neatkarīgi no žanra. Savukārt balvas par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņēmējs kļūs zināms februāra sākumā.
Jau 24. Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2020 ceremonija sadarbībā ar LaIPA, Kultūras Ministriju, LaMPA un MicrecPM, uzticamo sponsoru SMScredit.lv un atbalstītāju t/c Origo notiks Dailes teātrī 18.februārī.