Dalīties

Tiešraidē tiks paziņoti balvai “Zelta Mikrofons 2021” nominētie ieraksti

Jau otrdien, 19.janvārī, tiešraidē no RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O6, tiks paziņoti balvas Zelta Mikrofons nominanti. Ikviens interesents varēs pasākumu vērot portālā www.skaties.lv, kā arī balvas Zelta Mikrofons Facebook lapā.

Žūrija šogad vērtēja 171 albumu, kas sadalīts 13 žanru kategorijās, 186 dziesmas, 43 debitantu albumus, 142 videoklipus, kā arī 19 koncertierakstus video formātā. Kopskaitā uz balvu Zelta Mikrofons pretendē 561 ieraksts, kas ir ievērojami lielāks skaits nekā līdz šim (iepriekšējā gadā 262).

Katru gadu, izvērtējot iesniegto albumu stilistisko piederību, tiek pārskatītas izveidotās kategorijas. Tādējādi šogad izveidotas jaunas kategorijas “Indie mūzikas albums” un “Alternatīvās vai eksperimentālās mūzikas albums”, kā arī divi plaši pārstāvēti žanri sadalīti katrs savā kategorijā: “Rokmūzikas albums” un “Metāla mūzikas albums”. Vislielākā konkurence ir kategorijā Popmūzikas albums, kurā iekļauti 23 albumi un Rokmūzikas albums, kurā uz balvu pretendē 20 ieraksti.

Iesniegtos albumus vērtēja profesionāla žūrija, kopskaitā 44 nozares pārstāvji. Katrs žūrijas pārstāvis varēja vērtēt ne mazāk kā 3 kategorijas un ne vairāk kā 7 kategorijas, kuras viņš izvēlas, atbilstoši savai kompetencei un izvērtējot iespējamos interešu konfliktus.

Nominantu izziņošanas pasākumā uzstāsies grupas Sub Scriptum, Kristīne Pāže & Kautkaili, mūziķi Jolanta Gulbe-Paškeviča, Kārlis Kazāks un Kaspars Tobis, kā arī Ozols un Zebrene.

Pasākuma tiešraide skatāma 19.janvārī plkst. 14:00 https://skaties.lv/izklaide/zelta-mikrofons-2021-nominantu-tiesraide

Divu balvu pretendenti kļūs zināmi tikai janvāra beigās – Radio hits, kuru tradicionāli, apkopojot, Latvijas radiostaciju atskaites, nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Savukārt balvas par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņēmējs kļūs zināms februāra sākumā.

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons ceremonija sadarbībā ar LaIPA, Kultūras Ministriju, Elektrum, LaMPA, Micrec PM un partneri Vivus.lv notiks 16.martā. Tradīcijai godināt labākos ierakstus šogad aprit 25. gadskārta. Plašāka informācija un aktualitātes mājaslapā www.zeltamikrofons.lv