Dalīties

Jaunumi balvai Zelta Mikrofons iesniegto ierakstu vērtēšanā

Līdz pat 2.decembrim turpināsies pieteikumu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2021, kas šogad svin savu 25 gadu jubileju. Neskatoties uz saspringto situāciju, arī šoreiz profesionāla žūrija izvērtēs aizvadītajā gadā izdotos ierakstus un izcels labākos no tiem.

Latvijas mūziķi un izdevēji aicināti iesniegt šogad izdotos albumus (visos žanros), dziesmas, koncertierakstus un videoklipus Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2021. Vērtēšanai tiek pieņemti visi ieraksti, kuri ir izdoti laika posmā no 2019.gada 2.decembra līdz 2020.gada 1.decembrim. Atbalstot mūziķus un producentus šajā ierobežojumiem pilnajā gadā un svinot savu jubileju, šogad Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons pieteikumu iesniegšana ir bez reģistrācijas maksas.

Stāsta repere VIŅA, kuras ieraksts “Mildas īstais vārds ir Zelma” tika atzīts par 2019.gada Labāko hiphop albumu: “Zelta Mikrofons noteikti ir viens no maniem mīļākajiem notikumiem gada nogrieznī. Tā ir saviļņojoša iespēja satikties ar visiem Latvijas labākajiem mūziķiem vienviet un kopā svinēt mūziku. Balvas saņemšana bija pārsteigums, taču ārkārtīgi patīkams. Tā dod mīļu novērtējuma sajūtu un drosmi turpināt darīt to, ko mīlu.”

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, vērtēšanas sistēma un kritēriji tiek regulāri pilnveidoti. Šī gada jaunumi:

*Lai novērstu izpildītāja konkurēšanu pašam ar sevi, šogad kategorijā Dziesma var pieteikt ne vairāk kā 2 ierakstus no viena izpildītāja. Sadarbības projekti ar citiem izpildītājiem tiek uzskaitīti atsevišķi.

*Ir mainīti kritēriji žūrijas vērtēšanas anketās. Līdz šim nozares profesionāļi, noklausoties visus pieteikumus, izvērtēja iesniegtos ierakstus pēc vairākiem kritērijiem – izpildījums/kvalitāte, oriģinalitāte/ radošums, skaņu režija/aranžija, video režija u.c. Šī gada žūrijas locekļiem būs nepieciešams sarindot katrā kategorijā iesniegtos ierakstus no 1. līdz 10.vietai, katrai vietai atbilst noteikts punktu skaits, kas kopsummā veidos labāko piecinieku un noteiks uzvarētāju.

*Ieraksti elektroniski iesniedzami līdz 2.decembrim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu, kas atrodama šeit.

*Papildus fiziskā formātā ieraksti iesniedzami tad, ja izpildītājs vēlas pretendēt uz balvu Labākais albuma dizains. CD vai LP eksemplāri iesniedzami LaMPA birojā Aisteres ielā 11, Rīgā, ceturtdienās (12., 19.un 26.novembrī) no plkst. 10:00-18:00 vai sūtot ar Omniva uz t/c Olimpia pakomātu, saņēmējs: Ilze, nr. 29858681.

Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons” organizē LaMPA un MicRec PM sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību LaIPA.