Dalīties

Izziņoti “Zelta Mikrofons’23” nominanti

Ceturtdienas, 12. janvāra, pusdienlaikā svinīgā pasākumā Ķīpsalas izstāžu centrā tika izziņoti Latvijas Mūzikas gada balvas “Zelta Mikrofons’23” nominanti 21 kategorijā. “Zelta Mikrofons’23” iesniegti 156 albumi, 111 dziesmas, 111 videoklipi, 45 debitanti un 7 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 430 pieteikumi. “Zelta Mikrofons’23” nominantu izziņošanas pasākumā piedalījās arī kultūras ministrs Nauris Puntulis un Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Edvardsa.

“Mēs varam būt gandarīti, ka pandēmijas gadi, kad vairāk bijām spiesti pavadīt mājsēdē, nekā publiski pulcēties, ir aiz muguras. Šajos gados, kad vairāk radījām, nevis rādījām, ir tapuši mākslinieciski augstvērtīgi darbi, tostarp arī ieraksti, kurus šobrīd bauda visa sabiedrība. Apsveicu visus “Zelta Mikrofons’23” nominantus”, akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

“Esmu gandarīts, ka pēdējos gados populārajai mūzikai papildu uzmanību velta arī Kultūras ministrija Naura Puntuļa personā,” komentē žūrijas priekšsēdētājs Jānis Žilde. "Tas ir signāls visai industrijai, svarīgs, pamanāms un iekļaujošs žests, kas atgādina, ka populārā mūzika arīdzan ir daļa no Latvijas kultūras.”

Savukārt, LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa norāda, ka “Zelta Mikrofons” jau ilgu laiku ir kā zināma “atskaite” par to, kas noticis Latvijas populārās mūzikas lauciņā iepriekšējā gada laikā: “Gan iesniegto darbu, gan izpildītāju loks ir ļoti plašs, priecē arī ievērojamā žanru dažādība un, kas jo īpaši svarīgi, arī kvalitāte,” saka “Zelta Mikrofona” žūrijas locekle un LaIPA izpilddirektore. “Tādēļ arī LaIPA kā lielākā Latvijas izpildītājus un producentus pārstāvošā organizācija atbalsta “Zelta Mikrofonu”, veicinot visas nozares izaugsmi un jaunradi,” saka Liena Edvardsa.

Nominācijas atvēra “Zelta Mikrofons” sadarbības partneri. Pasākumu vadīja Mārtiņš Kanters un ar priekšnesumiem klātesošos iepriecināja Shipsea, Grēta Grantiņa un Xantikvariāts, Zeļģis, Keitija Bārbale, Toms Rundzinskis un Jurijs Natsvlišvili (Yuriy Natsvlishvili).

Jau ziņots, ka “Zelta Mikrofons’23” ceremonija notiks 18. februārī Ķīpsalas izstāžu centra hallē. Norises vieta dod iespēju neierastākiem scenogrāfiskiem risinājumiem. Šoreiz uz industrijai svarīgo pasākumu biļetes var iegādāties arī skatītāji.

Šogad katras kategorijas uzvarētājs saņems divas balvas – metālmākslinieka Armanda Jēkabsona veidotās “Zelta Mikrofons’23” statuetes un arī graffiti mākslinieka KIWIE radītu NFT jeb digitālo kriptomākslu. Tāpat nākusi klāt jauna nominācija – “Straumētākais ieraksts ar Elektrum”, kurā apkopoti gada ietvaros mūzikas vietnēs internetā visvairāk klausītie jaunākie Latvijas mūziķu skaņdarbi, kas izdoti no 2021.gada 1. decembra līdz 2022. gada 1. decembrim un straumēti visā pasaulē.

Klausītāji savus favorītus aicināti atbalstīt “ELVI gada dziesmas” balsojumā. “Pārtikas mazumtirdzniecības zīmols ELVI ir par savējiem – ikdienā, svētkos un arī mūzikā. Jau kopš pastāvēšanas pirmsākumiem esam neskaitāmas reizes pārliecinājušies – lielākā atzinība un stiprinājums vienmēr ir tieši savējo atbalsts, tāpēc jau otro gadu kopā ar “Zelta Mikrofonu” mudinām Latvijas sabiedrību atbalstīt savus iecienītākos māksliniekus un kopā izvēlēties tautas mīlētāko jauno skaņdarbu nominācijā “ELVI gada dziesma””, stāsta ELVI komercdirektore Laila Vārtukapteine.

“Zelta Mikrofons’23” ceremoniju līdzfinansē: LaIPA, Kultūras ministrija.
Atbalsta: SIA Zaļā josta, Elvi un Elektrum.
Ceremonijas Oficiālais auto: Mazda,
Oficiālais drukas partneris : Eveko,
Balsu skaitīšana – auditorfirma Grand Thorthon,
Cienā: 36. Līnija, Spirits & Wine.
Informatīvais atbalsts: TV3, StarFM, Radio SWH, Radio Skonto, Radio TEV, Tvnet, izdevniecība
Rīgas Viļņi un jauns.lv, EHR Latviešu hiti, EHR Grupa un hiphops.lv, Zvaigznāja Komanda.