Biežāk uzdotie jautājumi

1) Ko nozīmē “ieraksti, kuri ir izdoti un/vai publicēti Latvijā no 2020.gada 2.decembra līdz 2021.gada 1.decembrim”?

“Publicēti” nozīmē “padarīti sabiedrībai pieejami” – tā var būt gan fiziska albuma izdošana, gan ievietošana straumēšanas servisos (Bandcamp, Spotify, Soundcloud, iTunes u.c.) vai digitālajos medijos (YouTube, Vimeo). Tam būtu jāiet roku rokā ar publisku ziņu (preses relīzi, ierakstu grupas sociālajos kontos) par ieraksta izdošanu. Ja ieraksts kādā no vietnēm tiek publicēts vēlāk – par izdošanas datumu tiek uzskatīta pirmā diena, kad tas ir kļuvis sabiedrībai pieejams.

2) Mana grupa savu albumu ir publicējusi tikai Bandcamp, bet neesam sadrukājuši CD.

Albumam nav obligāti jābūt izdotam fiziskā formātā, lai to uzskatītu par publicētu. Skat. 1. jautājumu.

3) Kas īsti novērtēs iesniegtos ierakstus?

Ar žūrijas sastāvu var iepazīties sadaļā “Žūrija”. Katru gadu žūrijas sastāvs tiek atjaunots, lai nodrošinātu visaptverošu un profesionālu skatījumu no mūzikas nozares darbinieku puses. Šī gada atjaunotais sastāvs tik publicēts pēc 20.novembra.

4) Kādā veidā varu apmaksāt reģistrācijas/dalības maksu?

Šogad Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons ierakstu iesniegšana 2 pieteikumiem būs bez reģistrācijas maksas, bet par katru nākamo pieteikumu dalības maksa būs 25 Eur. Pieteikuma anketā lūdzam atstāt rekvizītus, lai varam izrakstīt rēķinu.

5) Ko nozīmē 2 pieteikumi?

Piemēram, grupa 2021. gada aprīlī ir izdevusi albumu un vēlas iesniegt to Mūzikas ierakstu gada balvai un vēlas iesniegt arī dziesmu no šī albuma uz nomināciju “Labākā dziesma”, tad šie kopā būs 2 pieteikumu. Ja grupa vēlas iesniegt vēl kādu dziesmu, videoklipu vai koncertierakstu dalības maksa par katru pieteikumu būs 25 Eur.

6) Mana grupa izpilda avangardisko džezu ar metāla elementiem. Kurā žanrā man iesniegt albumu?

Pieteikuma anketā sadaļā “Albuma pārstāvētais mūzikas žanrs” lūdzam norādīt ierakstam atbilstošos žanrus (pēc iesniedzēja domām), bet precīzu sadalījumu pa žanriem veiks profesionāla žūrija 5.decembra sanāksmē. Šis dalījums arī veidos vērtējamās kategorijas un attiecīgi balvu nosaukumus.

7) Vai obligāti jāiesniedz fiziskās albuma kopijas?

Šogad, ņemot vērā esošos apstākļus un izvairoties no liekas kontaktēšanās, aicinām ierakstus iesniegt elektroniski vai sūtīt tos caur Omniva ELVI Vidus iela pakomātu, norādot adresātu Gunita Strazdiņa tel. nr. 25611040.
Ja izvēlies iesniegt albumu klātienē – tad izvērtēšanas komisijai nepieciešamas 17 albuma kopijas – 15 no tām žūrijas locekļiem un 2 – Zelta Mikrofona ceremonijas organizatoram LaMPA. Ja albums vēlas pretendēt arī uz Labākā albuma dizaina atzinību, tad obligāti jāiesniedz papildus 5 albuma CD eksemplāri.
Albuma fiziskās kopijas var iesniegt tikai ceturdienās (11., 18.novembrī, 25. novembrī vai  2.decembrī) no 12:00-17:00, LaMPA birojā Aisteres ielā 11, pirmajā stāvā. Albumu iesniegšana ir bezkontakta, tādēļ lūdzam albumus ievietot atsevišķā maisiņā/kastītē, iekšā pievienojot iesniedzēja kontaktinformāciju.
Ja iesniedz albumu elektroniski – tad mums nepieciešams links (failiem.lv, wetransfer, myairbridge u.tml.), kurā ir augšupielādēts viss albums ar precīziem nosaukumiem, korektu dziesmu secību, vizuālo materiālu (vāciņa izklājumu) un pārējo precizējošo informāciju.

8) Ko nozīmē “iesniedzot ierakstus, jāiesniedz dziesmas videoklips (ja tāds ir)”?

Mums ir nepieciešams video materiāls, kuru izmantosim video reklāmas rullīšana tapšanā, gadījumā, ja iesniegtais ieraksts iekļūs nominantu pieciniekā. Videomateriāls var būt gan dziesmas videoklips, gan koncertvideo. Tam ir jābūt vismaz 15 sekunžu garumā un jāilustrē iesniegtais ieraksts. Gadījumā, ja šāda video materiāla nav, mēs reklāmā varam izmantot arī citus iesniegtos publicitātes materiālus. Reklāmas rullīša piemērs: https://www.youtube.com/watch?v=Tn9DyrX26NU

9) Vai varu iesniegt savu ierakstu Debijai?

Debijas nominācijā tiek pieņemts izpildītāja pirmais komerciāli izdotais EP albums vai albums.
Grupas ieraksts atbilst Debijas statusam tad, ja 50% grupas sastāva nekad nav pretendējuši uz balvu kādā no nominācijām. Solists atbilst Debijas statusam, ja viņš kā solists nekad nav pretendējis uz balvu kādā no nominācijām. Šaubu gadījumā vari konsultēties gunita@gadabalva.lv, bet strīdīgos gadījumos lēmumu pieņem žūrija un LaMPA valde.