Biežāk uzdotie jautājumi

1) Ko nozīmē “ieraksti, kuri ir izdoti un/vai publicēti Latvijā no 2022. gada 2.decembra līdz 2023.gada 1.decembrim”?

“Publicēti” nozīmē “padarīti sabiedrībai pieejami” – tā var būt gan fiziska albuma izdošana, gan ievietošana straumēšanas servisos (Bandcamp, Spotify, Soundcloud, iTunes u.c.) vai digitālajos medijos (YouTube, Vimeo). Tam būtu jāiet roku rokā ar publisku ziņu (preses relīzi, ierakstu grupas sociālajos kontos) par ieraksta izdošanu. Ja ieraksts kādā no vietnēm tiek publicēts vēlāk – par izdošanas datumu tiek uzskatīta pirmā diena, kad tas ir kļuvis sabiedrībai pieejams.

2) Mana grupa savu albumu ir publicējusi tikai Bandcamp, bet neesam sadrukājuši CD.

Albumam nav obligāti jābūt izdotam fiziskā formātā, lai to uzskatītu par publicētu. Skat. 1. jautājumu.

3) Kas īsti novērtēs iesniegtos ierakstus?

Ar žūrijas sastāvu var iepazīties sadaļā “Žūrija”. Katru gadu žūrijas sastāvs tiek atjaunots, lai nodrošinātu visaptverošu un profesionālu skatījumu no mūzikas nozares darbinieku puses. Šī gada atjaunotais sastāvs tik publicēts pēc 20.novembra.

4) Kādā veidā varu apmaksāt reģistrācijas/dalības maksu?

Ierakstu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2024 sākas 01.11.2023. un līdz 21. novembrim ir bez maksas. Lai izvairītos no ierakstu iesniegšanas vilcināšanas, par ierakstiem, kas iesniegti laikposmā no 22. līdz 30. novembrim tiek piemērota dalības maksa 15 eur apmērā, izņemot gadījumus, kad oficiālais albuma iznākšanas datums ir laikposmā no 22. līdz 30. novembrim. 1. decembrī iesniegšanas maksa ir 25 eur. LaMPA biedriem iesniegšanas maksa netiek piemērota līdz 22. novembrim un maksai par novēlotu iesniegšanu tiek piemērota 50% atlaide.

5) Mana grupa izpilda avangardisko džezu ar metāla elementiem. Kurā žanrā man iesniegt albumu?

Pieteikuma anketā sadaļā “Albuma pārstāvētais mūzikas žanrs” lūdzam norādīt ierakstam atbilstošos žanrus (pēc iesniedzēja domām), bet precīzu sadalījumu pa žanriem veiks profesionāla žūrija 5.decembra sanāksmē. Šis dalījums arī veidos vērtējamās kategorijas un attiecīgi balvu nosaukumus.

6) Vai obligāti jāiesniedz fiziskās albuma kopijas?

Ja izvēlies iesniegt arī pašu albumu klātienē – tad izvērtēšanas komisijai nepieciešamas 17 albuma kopijas. Ja albums vēlas pretendēt arī uz Labākā albuma dizaina atzinību, tad obligāti jāiesniedz papildus 5 albuma CD eksemplāri.
Fiziskie ieraksti balvai Zelta Mikrofons 2024 ( dizaina nominācijai) tiek pieņemti sākot no 2023. gada 1. novembra Šķūņu ielā 6 (ieeja no Monētu ielas) mūzikas salonā Mikrofons (darba dienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00, sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00). Ierakstus var iesūtīt arī caur Omniva (norādot Mārupes Lielās ielas Elvi pakomātu un adresējot Montai, 25943333). Lūdzam albumus ievietot atsevišķā maisiņā/kastītē, iekšā pievienojot iesniedzēja kontaktinformāciju.
Ja iesniedz albumu elektroniski – tad mums nepieciešams links (failiem.lv, wetransfer, myairbridge u.tml.), kurā ir augšupielādēts viss albums ar precīziem nosaukumiem, korektu dziesmu secību, vizuālo materiālu (vāciņa izklājumu) un pārējo precizējošo informāciju.

7) Ko nozīmē “iesniedzot ierakstus, jāiesniedz dziesmas videoklips (ja tāds ir)”?

Mums ir nepieciešams video materiāls, kuru izmantosim video reklāmas rullīšana tapšanā, gadījumā, ja iesniegtais ieraksts iekļūs nominantu pieciniekā. Videomateriāls var būt gan dziesmas videoklips, gan koncertvideo. Tam ir jābūt vismaz 15 sekunžu garumā un jāilustrē iesniegtais ieraksts. Gadījumā, ja šāda video materiāla nav, mēs reklāmā varam izmantot arī citus iesniegtos publicitātes materiālus. Reklāmas rullīša piemērs: https://www.youtube.com/watch?v=Tn9DyrX26NU

8) Vai varu iesniegt savu ierakstu Debijai?

Debijas nominācijā tiek pieņemts izpildītāja pirmais komerciāli izdotais EP albums vai albums.
Grupas ieraksts atbilst Debijas statusam tad, ja 50% grupas sastāva nekad nav pretendējuši uz balvu kādā no nominācijām. Solists atbilst Debijas statusam, ja viņš kā solists nekad nav pretendējis uz balvu kādā no nominācijām. Šaubu gadījumā vari konsultēties montafricmane@gmail.com, bet strīdīgos gadījumos lēmumu pieņem žūrija un LaMPA valde.