Mar 1, 2017

Alfas Gada dziesmas titulu iegūst Prāta Vētras un Musiqq dziesma Debesis iekrita Tevī


Jau devīto gadu tirdzniecības parka (t/p) Alfa apmeklētājiem tika dota iespēja noteikt savu favorītu Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons kategorijā Alfas Gada dziesma. Šogad ar pārliecinošu izrāvienu un gandrīz 40 tūkstošiem balsu uzvaru izcīnīja grupas Prāta Vētra un Musiqq dziesma Debesis iekrita Tevī.

“Uzturot spriedzi par šī gada rezultātiem, īstā cīņa starp konkursa pretendentiem sākās brīdī, kad līdz balsošanas noslēgumam bija atlikušas vien desmit dienas. Šogad bija vērojama rekordliela balsotāja aktivitāte, kā rezultātā šo gadu laikā par Alfas Gada dziesmu ir atdotas vairāk nekā viens miljons balsu. Paldies ikvienam balsotājam, kurš Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas vēsturē iezīmēja vēl vienu ievērības cienīgu notikumu, sniedzot neatsveramu vērtējumu latviešu mūziķiem,” stāsta t/p Alfa vadītāja Liene Apine.

Šogad pirmo trijnieku veido spēcīgu mūziķu apvienojums: pirmo vietu ar gandrīz 40 tūkstoš balsīm ieņem grupa Prāta Vētra un Musiqq ar dziesmu Debesis iekrita Tevī, otro vietu, ar nepilnām 20 tūkstoš balsīm, ieņem Intars Busulis ar dziesmu Miglas rīts. Savukārt trešo vietu balsojumā, ar vairāk nekā 13 tūkstošiem balsu, ieņem Dons ar kompozīciju Tepat.

Alfas Gada dziesma ir vienīgā Latvijas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons nominācija, ko nosaka paši klausītāji, kamēr pārējos uzvarētājus izvēlas žūrija. Lai noskaidrotu veiksmīgāko 2016. gada Alfas Gada dziesmas ierakstu, svinīgā ceremonijā vienkopus pulcējot mūziķus, producentus, izdevējus un latviešu mūzikas atbalstītājus.

Kā katru gadu, arī šoreiz, lai nobalsotu par Alfas Gada dziesmu, bija jāiepērkas kādā no t/p Alfa veikaliem. Neatkarīgi no pirkuma summas katrs pircējs saņēma žetonu, ar ko bija iespēja novērtēt savu mīļāko dziesmu balsojot par to īpašos balsošanas stendos.

Dziesma, kas tautas balsojumā tika atzīta par labāko, saņēma dāvanu 1500 Eur vērtībā no t/p Alfa. Pirmo reizi Alfas Gada dziesma tika pasniegta 2009. gadā. Kā pirmais uzvarētājs goda titulu ieguva Prāta Vētra ar dziesmu Ja tikai uz mani tu paskatītos. Grupa Prāta Vētra Alfas Gada dziesmas titulu ieguvusi nu jau piecas reizes, savukārt Musiqq – trīs.