Biežāk uzdotie jautājumi

1) Ko nozīmē “ieraksti, kuri ir izdoti un/vai publicēti Latvijā no 2018.gada 2.decembra līdz 2019.gada 1.decembrim”?

“Publicēti” nozīmē “padarīti sabiedrībai pieejami” – tā var būt gan fiziska albuma izdošana, gan ievietošana straumēšanas servisos (Bandcamp, Spotify, Soundcloud, iTunes u.c.) vai digitālajos medijos (YouTube, Vimeo). Tam būtu jāiet roku rokā ar publisku ziņu (preses relīzi, ierakstu grupas sociālajos kontos) par ieraksta izdošanu. Ja ieraksts kādā no vietnēm tiek publicēts vēlāk – par izdošanas datumu tiek uzskatīta pirmā diena, kad tas ir kļuvis sabiedrībai pieejams.

2) Mana grupa savu albumu ir publicējusi tikai Bandcamp, bet neesam sadrukājuši CD.

Albumam nav obligāti jābūt izdotam fiziskā formātā, lai to uzskatītu par publicētu. Skat. 1. jautājumu.

3) Kas īsti novērtēs iesniegtos ierakstus?

Ar žūrijas sastāvu var iepazīties sadaļā “Žūrija”. Katru gadu žūrijas sastāvs tiek atjaunots, lai nodrošinātu visaptverošu un profesionālu skatījumu no mūzikas nozares darbinieku puses. Šī gada atjaunotais sastāvs tik publicēts 10.novembrī.

4) Kādā veidā varu apmaksāt reģistrācijas/dalības maksu?

Par reģistrāciju var norēķināties klātienē LaMPA birojā iesniegšanas brīdī. Elektroniskās iesniegšanas gadījumā uz pieteikuma anketā norādītajiem rekvizītiem tiks sagatavots un nosūtīts rēķins apmaksai internetbankā. Rēķinu nosūtīsim tad, kad būs saņemti visi nepieciešamie materiāli ieraksta reģistrācijai.

5) Mana grupa izpilda avangardisko džezu ar metāla elementiem. Kurā žanrā man iesniegt albumu?

Pieteikuma anketā sadaļā “Biogrāfija” lūdzam norādīt ierakstam atbilstošos žanrus (pēc iesniedzēja domām), bet precīzu sadalījumu pa žanriem veiks profesionāla žūrija 5.decembra sanāksmē. Šis dalījums arī veidos vērtējamās kategorijas un attiecīgi balvu nosaukumus.

6) Vai obligāti jāiesniedz 17 fiziskās albuma kopijas?

Ja izvēlies iesniegt albumu klātienē – tad izvērtēšanas komisijai nepieciešamas 17 albuma kopijas – 15 no tām žūrijas locekļiem un 2 – Zelta Mikrofona ceremonijas organizatoram LaMPA. Ja iesniedz albumu elektroniski – tad mums nepieciešams links (failiem.lv, wetransfer, myairbridge), kurā ir augšupielādēts viss albums ar korektiem nosaukumiem, korektu dziesmu secību, vizuālo materiālu un pārējo precizējošo informāciju.

7) Ko nozīmē “iesniedzot ierakstus, jāiesniedz dziesmas videoklips (ja tāds ir)”?

Mums ir nepieciešams video materiāls, kuru izmantosim video reklāmas rullīšana tapšanā, gadījumā, ja iesniegtais ieraksts iekļūs nominantu pieciniekā. Videomateriāls var būt gan dziesmas videoklips, gan koncertvideo. Tam ir jābūt vismaz 15 sekunžu garumā un jāilustrē iesniegtais ieraksts. Gadījumā, ja šāda video materiāla nav, mēs reklāmā varam izmantot arī citus iesniegtos publicitātes materiālus.

8) Vai varu iesniegt savu ierakstu Debijai?

Debijas nominācijā tiek pieņemts izpildītāja pirmais komerciāli izdotais EP albums vai albums.
Grupas ieraksts atbilst Debijas statusam tad, ja 50% grupas sastāva nekad nav pretendējuši uz balvu kādā no nominācijām. Solists atbilst Debijas statusam, ja viņš kā solists nekad nav pretendējis uz balvu kādā no nominācijām. Šaubu gadījumā vari konsultēties ilze@gadabalva.lv, bet strīdīgos gadījumos lēmumu pieņem žūrija un LaMPA valde.

9) Vai es varu nemaksāt ieraksta dalības maksu? Kas ir LaMPA biedri, kuri ir atbrīvoti no dalības maksas veikšanas, vai es esmu tajā skaitā?

Ar biedru sarakstu var iepazīties sadaļā “Biedri”. Ja vēlies iestāties LaMPA biedros, lūdzam sazināties ilze@gadabalva.lv , paturot prātā, ka biedra gada maksa visdrīzāk pārsniegs ieraksta reģistrācijas maksu “Zelta Mikrofonam”.